Bendras verslo ir mokslo projektas pranašauja perversmą mažų lazerių srityje
Labai mažų trimačių daiktų ir mechaninių įrengimų detalių konstravimu ir staklių jų gamybai kūrimu užsiimanti UAB „Femtika“ kartu su Fizinių ir technologijos mokslų centru (FTMC) kuria optinius elementus, kurie pagerintų mažųjų lazerių kokybę keleriopai.
Į modernių įrenginių gamybą medicinos srityje besiorientuojanti, 90 procentų savo produkcijos į Japoniją, Šveicariją, Prancūziją ir kitas šalis eksportuojanti UAB „Femtika“ yra vertinama dėl savo inovatyvių sprendimų, leidžiančių įgyvendinti tokius projektus, kurie dar neseniai atrodė sunkiai įsivaizduojami.
Kartu su Lazerinių tyrimų centru UAB „Femtika“ specialistai sukūrė lazerines stakles – pirmąją mašiną pasaulyje, apjungiančią dvi skirtingas gamybos technologijos – adityvų ir subtraktyvų gaminimus. Tokiomis 3D nanofabrikavimo staklėmis galima kurti mikro-robotus, dirbtinius implantus, nano-dydžio adatas.
Anot UAB „Femtika“ vadovo Vydmanto Šakalio, su „Laser Nanofactory“ staklėmis pasiekiama itin aukšta kokybė – abliuojama ir ėsdinama mikrometrų eilės tikslumu, polimerizuojami įvairių sudėtingų mikro-architektūrų objektai, kurių pagaminti jokiu kitu būdu nebūtų įmanoma.
Plačiai visuomenei tokių staklių galimybės buvo pademonstruotos prieš dvejus metus, kai UAB „Femtika“ specialistai su partneriais sukūrė mažiausią prakartėlę pasaulyje. Vieną net 10 tūkstančių kartų sumažintą, vos trečdalio milimetro dydžio Vilniaus Katedros aikštėje 2017 įsikūrusios prakartėlės kopiją Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė popiežiui Pranciškui.
Daugiau informacijos čia